ČASTÉ DOTAZY

Je DinoPark vhodný pro malé děti?

Absolutně! Je možné, že malé dítko bude při pohledu na vyceněného Tyrannosaura pociťovat malý strach, ale jistě to nic hrozného nebude… Pro malé děti máme připravené dětské hřiště s mnoha atrakcemi a i jiné modely než masožravce (Maiasaura s mláďaty v hnízdě apod.).

Mohou do DinoParku psi?

Do DinoParku Ostrava ano. Jen upozorňujeme, že se zde váš miláček bude pohybovat mezi dětmi, vodítko a náhubek je tedy nutností. Majitel je za všech okolností za svého psa zodpovědný (hlídání, úklid, případné škody). Vstup psů tedy nezakazujeme, nicméně věříme v zodpovědnost našich návštěvníků. Volný pohyb psa v DinoParku ovšem možný v žádném případě není.

Kolik se platí za parkoviště a za WC  

Nic, v DinoParku nejsou žádné skryté poplatky.

Je DinoPark bezbariérový?

Ano, jeho horní polovina. Parkoviště i vstup jsou uzpůsobeny pro invalidní vozík, stejně jako jeho horní část, kde je většina atrakcí (3D kino, DinoShop, občerstvení a zhruba polovina modelů s výhledem na většinu ostatních). Dolní polovina je pod prudším kopcem lesním údolím, a tak bohužel není možné ji pokládat za berbariérově přístupnou.

Jsou v DinoParku hromadné ceny?

Nejsou, ceny jsou stanoveny stejně jak pro jednotlivce, tak pro skupinu.

Musí si školní výlet objednat čas ke vstupu?

Ne, DinoPark má dostatečnou kapacitu, zkrátka přijeďte v otevíracích hodinách.

Platí učitelé/učitelky při školních výletech vstupné?

Pro školní exkurze poskytujeme vstup pro doprovod (1-2 učitelé na třídu) zdarma.

Proč se DinoPark jmenuje DinoPark Ostrava, když není v Ostravě?

DinoPark je výrazná turistická atrakce, a tak dojezdová vzdálenost návštěvníků je mnohem větší než známost obce Doubrava, kde se DinoPark nachází. Vybrali jsme tedy jméno přirozeného centra celé severní Moravy. Nikde neříkáme, že náš DinoPark je v Ostravě, říkáme, že se jmenuje DinoPark Ostrava. A v oddíle KUDY DO DINOPARKU je pak detailně popsáno, kde je a jak se k němu návštěvník dostane. Vždyť třeba Disneyland Paris se také nejmenuje Disneyland Magny-le-Hongre, i když u této obce se nachází a ne v Paříži.